Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ODAP KAPSAMINDA MENTORLUK HİZMETLERİ ÖĞRETMEN KILAVUZUNUN GELİŞTİRİLME ÇALIŞTAYI ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

ODAP KAPSAMINDA MENTORLUK HİZMETLERİ ÖĞRETMEN KILAVUZUNUN GELİŞTİRİLME ÇALIŞTAYI ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Genel Müdürlüğümüzce ODAP kapsamında 14 ildeki 50 okulda pilot uygulaması yapılacak olan mentorluk hizmetleri için öğretmen kılavuzunun geliştirilmesine yönelik çalıştay, 11-14 Ekim 2022 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştiriliyor.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Emine AKINCI'nın açış konuşması ile başlayan çalıştaya, projenin ve faaliyetin amacına yönelik olarak Teknik Destek Ekibi üyeleri tarafından yapılan sunumlarla devam edildi.

Proje kapsamındaki pilot illerde devamsızlığın ve erken okul terkinin nedenleri ile ilgili olarak önceki çalıştaylarda elde edilen bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

ODAP kapsamında branş öğretmenleri ve rehber öğretmenler tarafından erken okul terki riski taşıyan öğrencilerin (özellikle kız çocuklarının) akademik motivasyonlarının yanı sıra kişisel ve sosyal yeterliliklerin geliştirilmesine yönelik olarak uygulanacak olan danışman öğretmenlik (mentorluk) hizmetleri için kılavuz çalışmaları sürdürülüyor.

Dört gün sürecek olan çalıştayda, katılımcılar; grup çalışmaları yoluyla proje kapsamında geliştirilecek olan Güçlendirici Gelişimsel Mentorluk modelinin taslak bölümlerini ayrıntılı olarak inceleyecek, gözlemlerini ve değerlendirmelerini paylaşacaklar.

Çalıştay; Projenin Operasyon Koordinasyon Birimi üyeleri, pilot okullardaki ilgili alan öğretmenleri, Millî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatı ile il millî eğitim müdürlükleri personelinin katılımı ile gerçekleştiriliyor.

12-10-202212-10-202212-10-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.