Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ODAP KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİN HAZIRBULUNUŞLUK DÜZEYLERİNE YÖNELİK ÖLÇME ARAÇLARINA İLİŞKİN ÖN PİLOTLAMA SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ODAP KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİN HAZIRBULUNUŞLUK DÜZEYLERİNE YÖNELİK ÖLÇME ARAÇLARINA İLİŞKİN ÖN PİLOTLAMA SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ODAP kapsamında, öğrencilerin hazırbulunuşluk düzeylerini değerlendirmek üzere hazırlanan ölçme araçlarının ön pilotlama sonuçlarının değerlendirildiği çalıştay, 10 Nisan Pazartesi günü Ankara'da gerçekleştirildi.

Hazırlanan ölçme araçları ve bu ölçme araçları ile toplanan veriler; Millî Eğitim Bakanlığının temsilcileri, ölçme araçlarını uygulayan öğretmenler, istatistikçiler ve ilgili uzmanların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda değerlendirildi. Değerlendirme yapılırken yüklenici firma tarafından ölçme sonuçları üzerinde yapılan teknik analiz verileri dikkate alındı. Yapılan analizlerin sonucuna göre ölçme araçlarında kontrol edilmesi gereken maddeler, alanlarına göre gruplara ayrılmış olan katılımcılar tarafından tek tek değerlendirildi. Yapılabilecek geliştirme ve iyileştirmeler paylaşıldı.

Ankara'da yer alan 6 pilot okulumuzda öğrenim gören 9. sınıf düzeyindeki yaklaşık 1.000 öğrenciyle gerçekleştirilen ön pilotlama çalışmasında toplanan veriler proje kapsamında geliştirilen "Erken Uyarı Sistemi"ne de katkı sağlayacak.

Çalıştay neticesinde katılımcılardan gelen değerlendirmeler doğrultusunda "Öğrencilerin Hazırbulunuşluk Düzeylerine Yönelik Ölçme Araçları"na son şekli verilecek ve böylece ölçme araçları 2023-2024 eğitim öğretim yılının Eylül ayında başlayacak olan pilotlama dönemine hazır hâle gelmiş olacak.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.