Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ODAP KAPSAMINDA OKUL EYLEM PLANLARININ HAZIRLANMASINA YÖNELİK YUVARLAK MASA TOPLANTILARI TAMAMLANDI

ODAP KAPSAMINDA OKUL EYLEM PLANLARININ HAZIRLANMASINA YÖNELİK YUVARLAK MASA TOPLANTILARI TAMAMLANDI

Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi" (ODAP) kapsamında mevcut durum ve ihtiyaç analizi değerlendirmeleri ve sonuçları doğrultusunda, her pilot okul için eğitim-öğretimde devamsızlığın ve erken okul terkinin önlenmesine yönelik bir "Eylem Planı" hazırlanıyor. Bu sayede proje kapsamında tasarlanan modelin ve proje hedeflerine yönelik faaliyetlerin her bir pilot okul özelinde uygulamasına yönelik bir yol haritası oluşturulmuş olacak.

Bu amaçla pilot okullarımızın mevcut durumlarını analiz etmek, devamsızlığı ve erken okul terkini önlemeye yönelik faaliyetler ile proje kapsamında oluşturulan önleme-müdahale-telafi modelinin okullardaki işleyişini planlamak amacıyla 14 pilot ilin (Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Bingöl, Çankırı, Hakkâri, Hatay, İstanbul, Nevşehir, Sakarya, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon) her birinde Proje Teknik Destek firması uzmanlarının yönetiminde, birer günlük yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Toplantılara il/ilçe müdürlüklerinin temsilcileri, pilot okul yönetici ve öğretmenleri katılım sağladı.

2 Haziran Cuma günü itibari ile tamamlanan toplantılar neticesinde 50 pilot okulumuzun her biri için okula özel, "Okul Eylem Planı" hazırlanmış olacak ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılında başlayacak olan pilot uygulama döneminde proje faaliyetleri hazırlanan planlar doğrultusunda yürütülecek.

02-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.