Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ODAP MODEL KILAVUZUNUN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞTAY İZMİR'DE BAŞLADI

ODAP MODEL KILAVUZUNUN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞTAY İZMİR'DE BAŞLADI

ODAP faaliyetleri kapsamında Model Kılavuzunun geliştirilmesine yönelik çalıştay 5 Haziran Pazartesi günü başladı. Çalıştayda, proje kapsamında tasarlanan "Önleme, Müdahale ve Telafi Modeli"ne ait kılavuzun analizi ve değerlendirmesi yapılacak.

Genel Müdürlüğümüz Araştırma, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Emine AKINCI'nın açış konuşması ile başlayan çalıştay, AB Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektör Yöneticisi Sayın Prof. Dr. Mustafa BALCI'nın konuşmaları ve proje teknik destek ekibinin tanıtım ve bilgilendirme sunumları ile devam etti.

Model içinde yer alan bileşenlerin okullarda uygulama aşamaları hakkında okul yöneticileri ve öğretmenler için bir rehber niteliğinde olacak kılavuz aynı zamanda projenin de temelini oluşturacak.

Projede yer alan hazırbulunuşluk ölçme araçları, telafi dersleri, yaratıcı etkinlikler, mentörlük hizmetleri gibi birçok bileşenin uygulama detaylarının yer alacağı kılavuz, yine proje kapsamında geliştirilen Erken Uyarı Sistemi ile ilgili detayları da içerecek.

Çalıştay; akademisyenler, 14 pilot ilden pilot okullarımızda görev yapan ilgili alan öğretmenleri, il/ilçe müdürlüklerinden temsilciler ile Genel Müdürlüğümüzden ve paydaş Genel Müdürlüklerden katılımcılarla gerçekleştiriliyor.

Çalıştay, 9 Haziran Cuma günü çalışmaların değerlendirilmesinin ardından tamamlanacak.

06-06-202306-06-202306-06-202306-06-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.