Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ODAP ÜÇÜNCÜ YÖNLENDİRME KOMİTESİ TOPLANTISI ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ODAP ÜÇÜNCÜ YÖNLENDİRME KOMİTESİ TOPLANTISI ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ODAP Yönlendirme Komitesi Toplantılarının üçüncüsü; Genel Müdürlüğümüz, Paydaş Genel Müdürlükler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı,  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkilileri ile Proje Konsorsiyum Lideri Eductrade S.A, üniversiteler, STK'ler ve ilgili devlet kurumları temsilcilerinin katılımı ile 19 Haziran  Pazartesi günü Ankara'da yapıldı.

ODAP Yönlendirme Komitesi Toplantısı, Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa BALCI'nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU yaptığı açış konuşmasında "Bugün, projenin başlangıç tarihinden itibaren geride bıraktığımız 18 aylık sürede gerçekleştirilen faaliyetler ile önümüzdeki 12 ayda gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetleri istişare etmek üzere bir araya geldik. Sizlerin, Projenin paydaşları olarak yapacağınız katkılar, görüşler ve önerileriniz çok kıymetli olacaktır. Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz nezdinde yapacağımız her çalışmada verdiğimiz emek ve özveri, yürüdüğümüz bu uzun yolda sağlam adımlarla ilerlememizi sağlayacaktır." dedi.

Açış konuşmalarının ardından Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Emine AKINCI, katılımcılara projeye yönelik sunumunu gerçekleştirdi.

Toplantıda ayrıca proje kapsamında geçen 18 aylık süreçte yapılan faaliyetler ile gelecek 6 aylık dönemde yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili sunum, Teknik Destek Firması Uzmanı Cleofe Maria Cristina GUARDİGLİ tarafından yapıldı. Katılımcıların proje faaliyetleri ve çalışmaları ile ilgili görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı sona erdi.

Genel Müdürlüğümüzün yürütücüsü olduğu Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi (ODAP) kapsamında gerçekleştirilecek bir sonraki Yönlendirme Komitesi Toplantısı'nın Aralık 2023'te yapılması planlanıyor.

19-06-202319-06-202319-06-202319-06-202319-06-202319-06-202319-06-202319-06-202319-06-202319-06-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.