Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

OGMMATERYAL İzmir'deydi.

OGMMATERYAL İzmir'deydi.

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Dijital İçerik ve Becerilerin Geliştirilmesi hedefine yönelik Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve içerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan "OGMMATERYAL" web sitesi İzmir 'de görevli İl ve İlçe zümre başkanlarına İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonunda 3 Aralık Salı günü tanıtıldı.

Konu ile ilgili il ve ilçe zümre başkanlarını bilgilendirmek amacıyla yapılan toplantıya Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Milli Eğitim Uzmanı Yasin Elçi ve bakanlık temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay, 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyet gösteren "ogmmateryal.eba.gov.tr" eğitim portalı hakkında bilgi verdi. Alpay, "Ortaöğretim seviyesindeki tüm ders kitaplarının etkileşimli tahtaya uyumlu, internet gerektirmeyen, animasyon, 3 boyutlu içerikler, etkileşimli uygulamalar, similasyon vb. içeriklerle zenginleştirilmiş olduğunu belirtti. Ayrıca elektronik ortamda açık uçlu, çoktan seçmeli, bağlamlı yeni nesil sorulardan oluşan soru bankasının oluşturulduğunu ve web sitesinden yayınlandığını ifade etmiştir.

Milli Eğitim Uzmanı Yasin Elçi  'OGMMATERYAL' web sitesinin kullanımı ve tanıtımı ile ilgili genel bilgilendirme yaptı. Bilgilendirme konuşmasında İzmir iline ait web sitesi kullanım oranları ve durumları hakkında bilgi verilmiştir. Çalışma sonunda il ve ilçe zümre başkanlarının görüş ve önerilerini almak üzere il ve ilçe zümre başkanlarına anket uygulanmıştır.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.