Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

OGMMATERYAL Karadeniz'deydi

OGMMATERYAL Karadeniz'deydi

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Dijital İçerik ve Becerilerin Geliştirilmesi hedefine yönelik Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan "OGMMATERYAL" web sitesinin 16 Aralık 2019'da Samsun'da, 17 Aralık 2019'da Trabzon'da görevli il ve ilçe zümre başkanlarına tanıtımı yapıldı. 

Konu ile ilgili il ve ilçe zümre başkanlarını ve öğrencileri bilgilendirmek amacıyla yapılan toplantıya Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay ve Bakanlık Temsilcileri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri katıldı. 

Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay, 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyet gösteren "ogmmateryal.eba.gov.tr" eğitim portalı hakkında bilgi verdi. Alpay, "Ortaöğretim seviyesindeki tüm ders kitaplarının etkileşimli tahtaya uyumlu, internet gerektirmeyen, animasyon, 3 boyutlu içerikler, etkileşimli uygulamalar, similasyon vb. içeriklerle zenginleştirilmiş olduğunu belirtti. Ayrıca elektronik ortamda açık uçlu, çoktan seçmeli, bağlamlı yeni nesil sorulardan oluşan soru bankasının oluşturulduğunu ve web sitesinden yayınlandığını ifade etmiştir.

Çalışma sonunda il ve ilçe zümre başkanlarının görüş ve önerilerini almak üzere il ve ilçe zümre başkanlarına anket uygulanmıştır.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.