Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

OGMMATERYAL YENİ İÇERİKLERİ VE YENİ YÜZÜYLE YAYINDA

OGMMATERYAL YENİ İÇERİKLERİ VE YENİ YÜZÜYLE YAYINDA

Genel Müdürlüğümüz tarafından eğitim öğretim materyallerinin çeşitliliğinin ve niteliklerinin artırılması, üretilen ders içeriklerinin öğretmen ve öğrencilerimizle paylaşılmasıamacıyla OGMMATERYAL webportalı (e-içerik ambarı) oluşturulmuştur. 2019 yılında öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine açılan OGMMATERYAL; onların görüş,  öneri ve talepleri doğrultusunda kendini sürekli güncellemektedir.

Farklı içeriklerle zenginleştirilen ve yeniden tasarlanan E-İçerik ambarımızda; Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan etkileşimli ders kitapları, beceri temelli kitaplar, video çözümlü soru bankası, çalışma defteri, kazanım kavrama etkinlik kitabı, kavram öğretim kitabı, İngilizce game activity kitabı, YKS hazırlık içerikleri, mini denemeler, deneyler, 3 boyutlu içerikler, dinamik uygulamalar, ders anlatım sunuları, ders anlatım videoları, konu özetleri ve yazılıya hazırlık videoları yer almaktadır.

İçerikler öğretmen ve öğrencilerimize sınıf, ders, ünite, kazanım bazlı olarak sunulmuştur. Öğretmenlerimiz tüm derslere ve konulara yönelik olarak hazırlanan ders anlatım sunularını kullanabileceklerdir. Soru bankası yeni sorularla zenginleştirilmiş ve her sorunun videolu çözümü hazırlanmıştır. Soruların çözüm videoları ders kitabındaki konu anlatımı bölümüne, ders anlatım sunusuna ve ders anlatım videolarına eklenerek kolay ulaşılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

İndirildikten sonra çevrim dışı etkileşim sağlayan içerikleriyle kullanıcı dostu yeni OGMMATERYAL bilgisayar, telefon ve tabletlere tam uyumlu olarak hazırlanmıştır. Kullanıcılarımız tüm içeriklere kolay filtreleme modu ile rahatça ulaşabileceklerdir.

ogmmateryal.eba.gov.tr adresinden OGMMATERYAL webportalına (e-içerik ambarı) kolayca ulaşabilirsiniz.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.