Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ÖĞRENCİLERİMİZ ULUSLARARASI BİLİM OLİMPİYATLARINDA ÜLKEMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL ETTİ

ÖĞRENCİLERİMİZ ULUSLARARASI BİLİM OLİMPİYATLARINDA ÜLKEMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL ETTİ

2018 yılı Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilen Uluslararası Bilim Olimpiyatlarına katılan öğrencilerimiz; İran´da 29’uncusu düzenlenen Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı’nda, Çekya ve Slovakya´da düzenlenen 50. Uluslararası Kimya Olimpiyatı’nda ve İtalya, Roma’da düzenlenen 5. Akdeniz Matematik Olimpiyatı’nda ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

Biyoloji Olimpiyatlarında 1 Altın, 1 Gümüş, 1 Bronz Madalya Kazandık

15-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında İran´ın başkenti Tahran´da düzenlenen ve 71 ülkeden 261 katılımcının yarıştığı “29. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı”na ülkemiz adına katılan öğrencilerimizden;   

-Erzurum İbrahim Hakkı Fen Lisesi öğrencisi İsmail Hakkı DUR altın madalya,

-Ankara Pursaklar Fen Lisesi öğrencisi Fatih İbrahim ÖZLÜGEDİK gümüş madalya,

-Ankara Fen Lisesi öğrencisi Birnur Sinem KARAOĞLAN ise bronz madalya kazanmıştır.

Kimya Olimpiyatlarında 1 Altın, 2 Bronz Madalya Kazandık

19-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Çekya ve Slovakya´da düzenlenen ve 82 ülkeden 324 yarışmacının katıldığı “50. Uluslararası Kimya Olimpiyatı”nda;

-İzmir Fen Lisesi öğrencisi Ceylan CEYLAN altın madalya,

-İstanbul Atatürk Fen Lisesi öğrencisi Batuhan APA ile Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi öğrencisi Yuşa Can DİNÇ ise bronz madalya kazanmıştır.

Matematik Olimpiyatında Takım Hâlinde Bronz Madalya Kazandık

18-21 Temmuz 2018 tarihleri arasında İtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleştirilen “5. Akdeniz Matematik Olimpiyatı”na ülkemiz bu yıl ilk kez katılmıştır. Söz konusu olimpiyatta ülkemizi temsilen yarışan ve İstanbul Lisesinden İlker Can ÇİÇEK ile Mehmed Selahaddin ŞENTOP, İzmir-Buca İnci Özer Tırnaklı Fen Lisesinden ise İrem Nur ÇEVİKCAN’ın yer aldığı Türkiye takımı ülke sıralamasında 3. olarak ülkemize bronz madalya kazandırmıştır.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

03-08-201803-08-201803-08-2018

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.