Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ÖĞRENCİLERİMİZ YGS’YE HAZIR

Ortaöğretim son sınıf öğrencilerimiz ve mezun durumdakiler için büyük önem arz eden 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2017-YGS) 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacaktır.
ÖĞRENCİLERİMİZ YGS’YE HAZIR

Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları, öğrenim hayatlarında önemli tarihsel dönemlerden biri olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ortaöğretim son sınıf öğrencilerimiz ve mezun durumdakiler için büyük önem arz etmektedir. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanmaları, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmeleri en büyük dileğimizdir. 

 

Sevgili gençler;

 

Biliyorum ki sizler, elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınavda ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü de o kadar rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçeğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu nedenle sizi mutlu edecek sonuca yine siz karar vereceksiniz. Bizler, sizlere inanıyor ve güveniyoruz.

 

Üniversite yolculuğunda öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayan değerli öğretmenlerimize, eğitim yöneticisi meslektaşlarıma ve velilerimize emekleri için teşekkür eder, öğrencilerimize ve sınava girecek diğer tüm adaylara başarılar dilerim.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                Ercan TÜRK                                                                                                                            Ortaöğretim Genel Müdürü

                                                                                                                                      

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.