Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"ÖĞRENCİLERİN HAZIR BULUNUŞLUK DÜZEYLERİNİ BELİRLEMEYE YÖNELİK ÖLÇME ARAÇLARININ GELİŞTİRİLMESİ" ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİODAP (Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi) kapsamında öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeylerinin belirlenmesine yönelik ölçme araçları ve ilgili ölçme araçlarının uygulanmasına ilişkin kılavuzun geliştirilmesi çalıştayı 24-26 Ocak 2023 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi.

Pilot okullarımızdan gelen branş öğretmenleri ve rehber öğretmenler, akademisyenler ve paydaş kurumların katılımcıları ile gerçekleştirilen çalıştaya, yapılan açış konuşmalarının ardından teknik destek ekibinden uzmanların sunumları ile devam edildi.

Üç gün süreyle yürütülen çalışmalarda proje teknik destek ekibi uzmanlarınca taslak hâlleri hazırlanmış olan, öğrencilerin matematik, okuduğunu anlama ve duyuşsal özellikleri bakımından hazır bulunuşluk düzeylerinin belirlenmesine yönelik ölçme araçları ve bu ölçme araçlarının uygulanmasına ilişkin kılavuz, katılımcılar tarafından değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmeler doğrultusunda ilgili çalışmalara son şekli verilerek pilot okullarımızda uygulamaya hazır hâle getirildi.

26-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.