Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ÖĞRENCİLERİN HAZIRBULUNUŞLUK DÜZEYLERİNİN BELİRLENMESİNE YÖNELİK OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEK ÖLÇME ARAÇLARININ GELİŞTİRİLMESİ ÇALIŞTAYLARINDAN BİRİNCİSİ TAMAMLANDI

ÖĞRENCİLERİN HAZIRBULUNUŞLUK DÜZEYLERİNİN BELİRLENMESİNE YÖNELİK OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEK ÖLÇME ARAÇLARININ GELİŞTİRİLMESİ ÇALIŞTAYLARINDAN BİRİNCİSİ TAMAMLANDI

Genel Müdürlüğümüzce, ODAP faaliyetleri kapsamında bilişsel, duyuşsal, psikomotor beceriler ve sosyal özellikler açısından öğrencilerin hazırbulunuşluk düzeylerinin belirlenmesi amacıyla geliştirilen ölçme araçlarının değerlendirilmesine yönelik çalıştaylardan ilki, 28-30 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Emine AKINCI'nın açış konuşması ile başlayan; fizik, kimya ve biyoloji alanlarına yönelik olarak planlanan çalıştay, Projeler Teknik Destek Ekibi üyeleri tarafından projenin ve faaliyetin amacına yönelik olarak yapılan sunumlar ve uygulamaya yönelik faaliyetlerle devam etti.

Çalıştay kapsamında;

eğitimde ölçme ve değerlendirme ilkelerine ilişkin yöntem ve teknikler konulu sunumların gerçekleştirilmesi,

grup çalışmaları yoluyla proje kapsamında geliştirilen; fizik, kimya ve biyoloji alanlarındaki ölçme araçlarının değerlendirilmesi ve görüşlerin paylaşılması,

proje kapsamında belirlenen kazanımlara yönelik farklı ölçme araçlarının geliştirilmesi ve değerlendirilmesi çalışmaları yürütüldü.

Öğrencilerimizin, derslerdeki kritik kazanımlara ait eksiklerinin tespitinde önemli rol oynayacak olan ölçme araçlarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar, ilerleyen tarihlerde yapılacak çalıştaylar ile nihai hale getirilerek proje faaliyetleri kapsamındaki pilot okullarımızda kullanılacak.

Genel Müdürlüğümüzce Ankara'da gerçekleştirilen Ölçme Araçlarının Geliştirilmesi Çalıştayı'na projenin Operasyon Koordinasyon Birimi üyeleri, Millî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatı personeli, akademisyenler ve pilot okullarda görevli ilgili alan öğretmenleri katılım sağladı.

05-12-202205-12-202205-12-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.