Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Öğrencilerin Kaleminden Darbeden Demokrasiye: 15 Temmuz

 “Darbeden Demokrasiye:15 Temmuz ” konulu kompozisyon yarışmasında il birincisi olan 81 eser kitap haline getirilmiştir.
Öğrencilerin Kaleminden                     Darbeden Demokrasiye: 15 Temmuz

Genel Müdürlüğümüzce, öğrencilerimizin millî, ahlâki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen,  koruyan, geliştiren, vatanını, bayrağını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, millî birlik, demokrasi ve yurt bilincine sahip yurttaşlar olarak yetişmesi, “Bağımsızlık, Demokrasi ve Millî İrade” konularında farkındalıklarının artırılması amacıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında il birincisi olan 81 eser “Öğrencilerin Kaleminden: Darbeden Demokrasiye 15 Temmuz” ismiyle kitaplaştırılmıştır.

Kitabın ön sözünde Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK, “Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz’ da vatanımız için canlarını düşünmeden feda eden Demokrasi Şehitlerini bir kez daha rahmetle anıyorum.” sözleri ile bu eserin gelecek nesillere 15 Temmuz dayanışmasını anlatması hususunda önemli bir adım olduğunu düşünüyorum diyerek emeği geçenlere şükranlarını sunmaktadır.

22-05-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğrencileri Kaleminden Darbeden Demokrasiye 15 Temmuz Kitabı

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.