Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ÖĞRETİM PROGRAMLARI GÜNCELLENDİ

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başından bugüne kadar Ortaöğretim okullarına ait 22 öğretim programı için kapsamlı bir şekilde güncelleme, gözden geçirme, yenileme, ikmal ve değişiklik çalışması yapıldı.
ÖĞRETİM PROGRAMLARI GÜNCELLENDİ

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başından itibaren; Almanca, İngilizce, Fransızca, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Fen Lisesi Biyoloji, Fen Lisesi Fizik, Fen Lisesi Kimya, Fen Lisesi Matematik, Coğrafya, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü, Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi ve Spor, Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ile Felsefe derslerine ait mevcut öğretim programları; öğrenme-öğretme teori ve yaklaşımlarındaki yenilik ve gelişmeler doğrultusunda çağın gerekliliklerini, ferdin ve toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yenilenmiş olup 2718 sayılı (2017 Temmuz/Ek) Tebliğler Dergisinde yayımlanmıştır.

Bu hazırlıklarımızla, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında yeni uygulamaya giren bu öğretim programlarıyla sürece istikrarlı, çok daha güçlü, yeni ve yenilikçi bir şekilde devam edilecektir.

Yeni Öğretim Programlarına Aşağıdaki Linklerden Ulaşabilirsiniz…

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.