Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Öğretmen ve Yönetici Eğitimlerine Yönelik İş Birliği Protokolleri Bakanlığımız Tevfik İleri Salonu'nda İmzalandı

Öğretmen ve Yönetici Eğitimlerine Yönelik İş Birliği Protokolleri Bakanlığımız Tevfik İleri Salonu'nda İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyi (EFDEK), Türk Dil Kurumu (TDK) ve Türk Tarih Kurumu (TTK) arasında "Öğretmen ve Yönetici Eğitiminde İş birliği Protokolleri" Bakanlığımız Tevfik İleri Salonu'nda saat 11.30'da düzenlenen törenle imzalandı.

Protokol imza törenine Bakan Yardımcısı Peter Aşkar'ın yanı sıra TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, EFDEK Başkanı Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş, TDK Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, TTK Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural ve Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında öğretmen ve yönetici eğitimlerinin desteklenmesi amacıyla, Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından imzalanan iş birliği protokolü kapsamında;

? Kongre ve sempozyumlarda akademisyen desteğinin sağlanması,

? Çevre bilinci, sıfır atık, iklim değişikliği ve matematik öğretimi temaları öncelikli olmak üzere iş birliği içerisinde öğretmen eğitimi verilmesi ve öğrencilere yönelik proje, yarışma ve eğitimlerin düzenlenmesi,

? Mesleki gelişim toplulukları ve okul temelli mesleki gelişim faaliyetlerine yönelik uzman desteği sağlanması,

? Mesleki gelişim toplulukları faaliyetlerinin projelendirilmesine yönelik destek programlarının oluşturulması

çalışmaları gerçekleştirilecek. 

28-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.