Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

“ÖĞRETMENLERİN KALEMİNDEN 15 TEMMUZ” KİTABI YAYIMLANDI

“ÖĞRETMENLERİN KALEMİNDEN 15 TEMMUZ” KİTABI YAYIMLANDI

Genel Müdürlüğümüzce yüzlerce yıldan beri birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan aziz milletimizin 15 Temmuz’daki; kahramanca mücadelesi, milletçe direnişi, cesaretli, dirayetli, kararlı ve dik duruşu, sokakları, meydanları boş bırakmadan, istiklal ve istikbaline sahip çıkma kararlılığı ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşmaları amacıyla düzenlenen  “Öğretmenlerin Kaleminden: 15 Temmuz” konulu deneme yazma yarışmasında il birincisi olan 81 eser “Öğretmenlerin Kaleminden 15 Temmuz” ismiyle kitap hâline getirilerek yayımlanmıştır.

Kitabın ön sözünde Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK, “Tarihin, hürriyet ve bağımsızlıkla mühürlendiği 15 Temmuz gecesinde gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, muazzam tarihini omuzlayan milletimizin 15 Temmuz gecesindeki Millî İrade şuurunu gönül kalemiyle resmeden eser sahibi öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.

15 Temmuz’u Unutmadık, Unutturmayacağız!”

sözleri ile bu eseri 15 Temmuz ruhunu yaşatacak genç nesillerimize ithafen şehitlerimizin anısına, gazilerimizin hatırasına atfederek, emeği geçenlere şükranlarını sunmuşlardır.

18-07-2018

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.