Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Okul Müdürlerine 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ konulu Eğitim Yönetimi Semineri düzenlendi.

Okul Müdürlerine 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ konulu Eğitim Yönetimi Semineri düzenlendi.

Genel Müdürlüğümüz birimlerince yapılan çalışmaları değerlendirmek, planlanan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak, yürütülmekte olan müfredat güncelleme süreci, kabul edilen programların paylaşılarak yöneticilerin bilgilendirilmesi ile meslekî ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla tüm okul müdürlerimize yönelik paket program olarak bir eğitim yönetimi semineri planlanmıştır.

Bu kapsamda;

Kasım ayı içerisinde, tüm illerin fen, sosyal bilimler, güzel sanatlar, spor lisesi ile belirlenen 11 ilin Anadolu lisesi müdürlerinin katıldığı eğitim yönetimi seminerinde; başta “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” olmak üzere, Bölücü ve Yıkıcı Faaliyetler, Strateji Geliştirme ve Eğitim Liderliği, Problem Çözme ve Stres Yönetimi, İnsan İlişkileri, İletişim ve Motivasyon, Kurum Kültürü ve Aidiyet, Protokol Kuralları ile Adab-ı Muaşeret, Mesleki Etik ve Değerler eğitimi konularında Gazeteci-Yazar Sn. Abdurrahman DİLİPAK ve akademisyenler tarafından bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Programın başarı ile uygulandığı ve amacına ulaştığı ifade edilmiştir.

Yöneticilerin işinde başarılı olmalarına ve motivasyonlarını artırarak kişisel ve meslekî gelişimlerine katkı sağlayacağı düşünülen bu çalışmanın devamı olan ve 70 ilin Anadolu Lisesi müdürlerinin katılacağı eğitim yönetimi bilgilendirme faaliyetinin ikincisi 05-09 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Söz konusu çalışmalara yine belirtilen konularda uzman ve alanında yetkin akademisyenler ile Gazeteci-Yazar Sn. Ahmet TAŞGETİREN katılacaktır.

Genel Müdürlüğümüz, milletimizin millî iradeye sahip çıkma iradesinin taçlandığı 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin nesilden nesile aktarılmasında önemli bir işlev görecek bu programlarla tüm okul müdürlerimiz bilgilendirilmiş olacaktır. 

 

30-11-201630-11-201630-11-201630-11-2016

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.