Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Okul Müdürlerine 15 TEMMUZ MİLLÎ İRADE ZAFERİ konusunda eğitim verildi.

Okul Müdürlerine 15 TEMMUZ MİLLÎ İRADE ZAFERİ konusunda eğitim verildi.

Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini bozmayı amaçlayan cuntacılar tarafından menfurca bir kalkışma girişiminde bulunulmuş olup Hükûmetimiz, kolluk kuvvetlerimiz ve halkımızın kahramanca mücadelesi sonucunda bu kanlı girişim engellenmiştir. Ülkemizin ileri demokrasiye ve gerçek bir hukuk devletine ulaşma yolundaki azim ve kararlılığı artarak devam edecektir. Bu kanlı saldırının önlenmesinde canlarını siper eden, zırhlı araçlara geçit vermeyen, yaylım ateşi altında kahramanca mücadele eden ve bu uğurda canlarını hiç düşünmeden feda eden “Demokrasi Şehitlerimizi” geleceğimiz olan gençlere tanıtmak ve onların mücadelesini anlatmak öncelikli görevlerimizdendir.

Bu kapsamda; tüm okul müdürlerimize yönelik olarak düzenlenen 15 TEMMUZ MİLLÎ İRADE ZAFERİ konulu seminer tamamlanmıştır.

İlki 21-25 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen seminer tüm Fen, Sosyal Bilimler, Güzel Sanatlar ile Spor Liseleri müdürlerinin katılımıyla düzenlenmiş olup ikincisi; 05-09 Aralık 2016 tarihleri arasında bütün Anadolu Lisesi müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Seminerde; başta “15 Temmuz Millî İrade Zaferi” olmak üzere, Bölücü ve Yıkıcı Faaliyetler, Strateji Geliştirme ve Eğitim Liderliği, Problem Çözme ve Stres Yönetimi, İnsan İlişkileri, İletişim ve Motivasyon, Kurum Kültürü ve Aidiyet, Protokol Kuralları ile Adab-ı Muaşeret, Mesleki Etik ve Değerler eğitimi konularında Bakanlığımızın uzman ve bürokratları, medya dünyasından temsilciler ve üniversitelerden akademisyenler tarafından bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

 

Yöneticilerin motivasyonlarını artırarak kişisel ve meslekî gelişimlerine katkı sağlayacağı düşünülen bu çalışma ile milletimizin millî iradeye sahip çıkma iradesinin taçlandığı 15 Temmuz Millî İrade Zaferinin nesilden nesile aktarılmasında da önemli bir işlev görecektir. 

12-12-201612-12-201612-12-2016

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.