Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

OKUL PANSİYONLARINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümlerine göre Bakanlığımıza bağlı resmî okul pansiyonlarında, hizmet kalitesinin ve verimliliğin arttırılmasına yönelik “Öğrenci Pansiyonu İzleme Değerlendirme Formu” hazırlanarak 17 Şubat 2017 tarihi itibariyle hizmete sunulmuştur.
OKUL PANSİYONLARINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

2016-2017 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılından başlamak üzere, il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından oluşturulacak izleme değerlendirme ekiplerince Bakanlığımıza bağlı resmî okul pansiyonları yılda en az iki defa ziyaret edilecek ve elektronik ortamda “Öğrenci Pansiyonu İzleme Değerlendirme Formu” doldurulacaktır.

 “Öğrenci Pansiyonu İzleme Değerlendirme Formu”nda pansiyon genel bilgileri, ortak kullanım alanları, idari işler başlıkları altında 60 soru cevaplandırılacak ve sisteme işlenecektir. Böylece resmî okul pansiyonlarının “Öğrenci Pansiyonu İzleme Değerlendirme Formu”ndaki sorulara verilen cevaplar üzerinden puan değerlerine göre performansı ölçülebilecektir. Bu değerlendirmeler neticesinde pansiyon hizmet kalitesinin arttırılması ve görülen eksikliklerin bir an önce giderilmesi hedeflenmektedir.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.