Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM, MESLEKİ GELİŞİM TOPLULUĞU VE ÖĞRETMEN-YÖNETİCİ HAREKETLİLİK PROGRAMI KONULARINA YÖNELİK OLARAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE ÇEVRİM İÇİ TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM, MESLEKİ GELİŞİM TOPLULUĞU VE ÖĞRETMEN-YÖNETİCİ HAREKETLİLİK PROGRAMI KONULARINA YÖNELİK OLARAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE ÇEVRİM İÇİ TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüzce, bağlı okullarda görev yapan okul müdürleri ve il millî eğitim müdürlüklerinde görevli ortaöğretimden sorumlu il millî eğitim müdür yardımcılarının/şube müdürlerinin katılımıyla 2-3 Kasım 2022 tarihleri arasında çevrim içi toplantılar gerçekleştirildi.

Dört oturum olarak gerçekleştirilen çevrim içi toplantı kapsamında katılımcılara; Okul Temelli Mesleki Gelişim (OTMG), Mesleki Gelişim Topluluğu (MGT) ve Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı (ÖYHP) konularıyla ilgili bilgi verildi.

Çevrim içi toplantılarda;

Okul Temelli Mesleki Gelişimin (OTMG), okul içinde ve dışında öğretmenlerin mesleki bilgi, beceri, değer ve tutumlarının gelişimini destekleyen, etkili öğrenme ve öğretme ortamları oluşturmada öğretmene destek sağlayan süreçler bütünü olduğu ifade edildi.

Mesleki Gelişim Topluluklarına yönelik (MGT), öğretmenlerin okul düzeyinde ihtiyaçları doğrultusunda planlanan, uygulamaya dönük mesleki gelişim çalışmalarını kapsadığı ve mesleki gelişim toplulukları uygulamadan öğrenilen ve deneyim paylaşımları ile genişleyen bir yaklaşım olduğu vurgulandı.

Öğretmen ? Yönetici Hareketlilik Programının, başarısı ya da uygulamalarıyla ön plana çıkan, eğitim kurumlarının sahip olduğu tecrübe ve bilginin diğer eğitim kurumları ile paylaşılması amacıyla düzenlenen öğretmen/yönetici ziyaret programları olduğu belirtildi.

Okul Temelli Mesleki Gelişim ve Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı uygulayan okul müdürlerinin bilgi ve tecrübelerini paylaştığı çevrim içi toplantılarda ayrıca Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim videosu okul yöneticileriyle paylaşıldı.

Genel Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen çevrim içi toplantılarda; Marka, Patent, Faydalı Model ve Tasarım tescil süreçleri, Aile Okulu Projesi, yönetici ve öğretmenlere yönelik eğitici video çekimi hazırlık süreci, Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması ile Genel Müdürlüğümüzce yürütülen diğer proje ve çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımı da yapıldı.

03-11-202203-11-202203-11-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.