Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"OKUL UYGULAMA KILAVUZU" 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI OKULLARDA UYGULANACAKGenel Müdürlüğümüze bağlı okul yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde hazırlanan "Okul Uygulama Kılavuzu" 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında tüm Türkiye'de Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda uygulanacak.

 

Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan Okul Uygulama Kılavuzu'nun; Ağrı, Burdur,  İzmir, Kırşehir, Kilis, Ordu ve Sakarya illerimizde bulunan Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda 3 Ocak-10 Haziran tarihleri arasında pilotlama çalışması yapılmıştı.

 

Genel Müdürlüğümüze bağlı okul yöneticilerinin ve Ankara, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Samsun ve Trabzon illerinden katılımcıların görüşleri alınarak hazırlanan "Okul Uygulama Kılavuzu" fen liseleri, sosyal bilimler liseleri ve Anadolu liselerinde görev yapan yöneticilere rehberlik etmek amacıyla hazırlandı. 

 

Kılavuzda kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge, program ve resmî yazı gereği okullarda uygulanması gereken iş ve işlemler, iş ve işlemlerin gerçekleştirilme tarihleri ve mevzuat dayanakları yer alıyor. "Okul Uygulama Kılavuzu ile okullarda yapılacak iş ve işlemlerin standarda kavuşturulması, okullarda yapılacak işlerin zamanında ve eksiksiz olarak tamamlanması amaçlanıyor. Genel Müdürlüğümüze bağlı okul yöneticileri uygulama tarihinde yapılması gereken iş ve işlemleri MEB Ajanda sistemi üzerinden cep telefonlarına bildirim olarak alacaklar.

 Okul Uygulama Kılavuzu için  tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.