Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

OKULLARIMIZ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİKLERİ İLE AÇILACAK

OKULLARIMIZ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİKLERİ  İLE AÇILACAK

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği Hakkında Genelge (2016/18) ile geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve öğrencilerimizi; millî, manevî ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı ve Devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış hâline getirmiş bireyler olarak yetiştirmenin Bakanlığımızın en öncelikli görevleri arasında olduğu vurgulandı.

Okullarda, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının ilk haftasında Bakanlığımıza bağlı tüm resmî ve özel örgün kurumlarının bütün sınıf ve şubelerinde “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” teması ile öğrencilerin seviyesi dikkate alınarak bilgilendirme ve etkinlikler yapılacak. Çocuklarımızın ve gençlerimizin demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında farkındalığın artırılmasının hepimizin ortak sorumluluğu olduğu belirtilerek;  

 “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” adına okulların açıldığı ilk hafta gerçekleştirilecek etkinlikler; İl Millî Eğitim Müdürlüklerinin koordinesinde Genelge eki Etkinlik Programı/gündem ve bir komisyon marifetiyle mahallince diğer konular ve okulların imkânları (Şehitlik ve gazilerin ziyaret edilmesi, şehitlerimizin yâd edilmesi vb.) dâhilinde tüm okul ve kurumların yönetici, öğretmen ve diğer personelinin işbirliğinde anlam ve önemine uygun olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca programın okul ve kurumların tür ve seviyelerine göre ve yerel imkânlar dâhilinde ders yılı boyunca uygulanacak.

 

                07/09/2016 tarihli ve 83203306-10.06.01-E.9580952 (Genelge No:2016/18) sayılı yazı ile yürürlüğe giren  "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği" konulu Genelge  için  TIKLAYINIZ

                15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği Programı için  TIKLAYINIZ

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.