Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE TÜRKİYE DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE TÜRKİYE DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin; Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanmalarına, millî ve manevi değerleri özümsemelerine katkı sağlanması amacıyla hazırlanan iş birliği protokolü Genel Müdürümüz Sayın Cevdet VURAL, Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesi Kurucu Başkanı Sayın Abdullah CANTİMUR tarafından 09 Ocak 2019 tarihinde Bakanlığımız Tevfik İleri Salonu’nda imzalandı.

Genel Müdürümüz Sayın Cevdet VURAL protokol imza törendeki konuşmasında; yapılan iş birliğinin,   öğrencilerimizin okuma, anlama ve yazma becerilerinin artırılması, millî birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi gibi birçok konuda faydalı olacağını, protokol kapsamında Türk Dil Kurumunun da katkılarıyla “Hatırla ve Hayal Et, 1071’den 2071’e Medeniyet ve Tarihte Yolculuk” konulu deneme, hikâye ve şiir yazma yarışmalarının düzenleneceğini, öğrencilerimizin tarihimize ve medeniyetimize açacakları pencereden bakarak, geleceğe dönük hayal, tasavvur ve fikirlerini kâğıda dökecekleri eserlerin yarışma sonucunda Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından kitap hâline getirileceğini ifade etti.

Protokol kapsamında düzenlenecek yarışma sonucunda her kategoriden ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülüne layık görülen öğrenciler Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği ile Türk Dil Kurumu tarafından ödüllendirilecektir.

10-01-201910-01-201910-01-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.