Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA MİLLÎ MÜCADELENİN 100. YILINDA 100.000 FİDAN DİKİMİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA MİLLÎ MÜCADELENİN 100. YILINDA 100.000 FİDAN DİKİMİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığının iş birliğiyle yürütülecek çalışma ile 6 ilde öğrenciler, "Milli Mücadelenin 100. yılında 100.000 Fidan" hatıra ormanları oluşturacak.

 

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğünün koordinesinde projeye ilişkin protokol imzalandı. Genel Müdürümüz Cevdet Vural, protokole ilişkin yaptığı açıklamada, 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı vesilesiyle tüm yurt genelinde kutlamalar düzenlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı genelgesinin yayımlandığını anımsattı.

 

Bu çerçevede, Bakanlık olarak eğitim kurumları nezdinde bir takım planlamalar yapıldığını bildiren Vural, "Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı resmi okul pansiyonlarında barınan öğrencilerin katılımıyla, Milli Mücadelenin 100. yılı dolayısıyla bu mücadelede temel rol oynayan İstanbul, Samsun, Amasya, Sivas, Erzurum ve Ankara illerinde Mustafa Kemal Atatürk´e minnet ve şükranların bir ifadesi olarak bir dizi etkinlik düzenlenecek." dedi.

 

19 Mayıs 1919´da Mustafa Kemal Atatürk´ün güzergahında ki 6 ildeki pansiyonlarda barınan öğrencilerin katılımıyla "Milli Mücadelenin 100. yılında 100.000 Fidan" adıyla hatıra ormanları oluşturulacağını bildiren Vural, bu kapsamda fidanların Orman Genel Müdürlüğünce temin edileceğini söyledi. 

 

Genel Müdürümüz Cevdet Vural 19 Mayıs´ta ise 100 bininci fidanın dikileceğini belirtti.

 

- "100. yıl hatıra ormanları çok müstesna bir yere sahip"

 

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ise ülkenin daha yeşil olması için çalıştıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatlarıyla ağaçlandırma alanında adeta bir seferberlik yürütüldüğünü dile getiren Karacabey, insanın yaşadığı her alanda yeşil alanlar yarattıklarını anlattı.

 

09-04-201909-04-2019

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.