Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile TEMA Vakfı arasında İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile TEMA Vakfı arasında İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

27.08.2019 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı arasında Lise Tema Doğa Eğitimi Programı İş Birliği Protokolü imzalanmıştır. Bu Protokolle Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ortaöğretim okullarında Lise TEMA Eğitim Programını uygulayarak başta toprak ve su olmak üzere tüm doğal varlıkları koruma, çevre ve tükenebilir varlıkların bilinçli kullanılması konularında edinilen bilgilerin hayata geçirilmesini sağlama ve ekolojik okuryazarlık bilincinin artırılması hedeflenmektedir. Protokol, MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz ATAÇ tarafından imzalanmıştır. MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK, "İmzalanan bu Protokolün "2023 Eğitim Vizyonu" nunda altı çizilen akademik bilginin yaşam becerisine dönüşmesini sağlamada önemli bir adım olacağını ve okul dışı öğrenme ortamlarının bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlayarak eğitime ciddi katkılar sunacaktır." sözleriyle konunun önemine dikkat çekmiştir.  

Ayrıca Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK tarafından hayata geçirilmiş olan HEY (Hayal- Etkinlik- Yaşam) modelinin uygulamasında MEB ve TEMA Vakfı arasında yapılacak çalışmaların etkin olarak yarar sağlayacağına inandığını söyleyen MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK, "Eğitimde yeni bir dönemin başladığını ve öğrencilerin sosyal ve duygusal becerilerinin gelişimlerini destekleyecek eğitim ortamları sağlayarak öğrencilerde kalıcı yaşam becerileri geliştirmek hedeflerimizden biridir." diyerek sözlerini noktalamıştır.  

27-08-201927-08-201927-08-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.