Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK Arasında Yapılan İş Birliği Kapsamında TÜBİTAK Fen Lisesi Müfredat Geliştirme Çalıştayı Gerçekleştirildi

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK Arasında Yapılan İş Birliği Kapsamında TÜBİTAK Fen Lisesi Müfredat Geliştirme Çalıştayı Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK arasında yapılan iş birliği kapsamında 8-12 Mart 2022 tarihleri arasında Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanı Bilgen KERKEZ, TÜBİTAK BİDEP Başkanı Doç. Dr. Ömer Faruk URSAVAŞ ile alanında uzman akademisyenlerin ve öğretmenlerin katılımıyla Antalya'da TÜBİTAK Fen Lisesi Müfredat Geliştirme Çalıştayı gerçekleştirildi.

 Antalya'da gerçekleştirilen çalıştayda TÜBİTAK Fen Lisesi'nin haftalık ders çizelgelerinde yer alan derslerin öğretim programlarındaki konular ve öğrenme hedefleri, standart ve göstergeleri yeniden gözden geçirilmiş, ilgili ders içeriklerindeki konu-kazanım-beceri ilişkisinin öğrenme-öğretme sürecine etkin olarak yansımasını sağlama amaçlı geliştirme çalışmaları yürütülmüştür.

Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanı Bilgen KERKEZ, öğretim programlarının geliştirilerek küresel rekabette bireyimiz ve toplumumuzun üstün yararının gözetilmesi gayelerini vurguladı.

TÜBİTAK Fen Lisesi Müfredat Geliştirme Çalıştayı'nda ortaöğretimde hâlihazırda okutulan derslerin yanı sıra tamamlayıcı olarak "Yenilik Odaklı Proje Tasarımı", "Finansal Matematik", "Robotik Kodlama", "İnsan-Makine Etkileşimi", "Otonom Araçlar", "Epidemiyoloji", "Polimer Kimyası", "Geleceğin Enerji Sistemleri", "Veri Analizi", "Yapay Zekâ Uygulamaları", "Ekoloji"  gibi birçok yeni derse yönelik değerlendirme çalışmaları gerçekleştirildi.

11-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.