Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce Hazırlanan Aralık Ayı Yardımcı Kaynak Destek Paketi Yayında

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce Hazırlanan Aralık Ayı Yardımcı Kaynak Destek Paketi Yayında

Genel Müdürlüğümüz tarafından her ayın ilk haftası yardımcıkaynaklar.meb.gov.tr web sitesinden yayınlanmak üzere hazırlanan yardımcı kaynaklara yönelik içerikler yayımlandı.

Bu kapsamda; 9, 10, 11 ve 12. Sınıf düzeyinde Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve İngilizce derslerinden her ay 34 adet "Çalışma Defteri" ile 9. Sınıf düzeyinde kavrama dair bilgileri hatırlatmaya yardımcı olmak, bilgi eksikliğini veya karmaşayı, yanılgıyı gidermek amacıyla hazırlanan "Kavram Öğretimi Kitabı"  öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Genel Müdürlüğümüz, İngilizce öğretimine destek olmak öğretim programındaki dil işlevleri doğrultusunda belirlenen bilgi ve becerilerin öğrencilere etkin bir şekilde kazandırılması; öğrencilerin, çeşitli beceriler edinmeleri, bu becerileri ihtiyaç duyacakları farklı durumlarda uygulamaları amacıyla; 9, 10, 11, 12. sınıflar için hazırlanan İngilizce "Oyun Temelli Etkinlik Kitapları" da öğretmen ve öğrencilerin erişimine açıldı.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü; Çalışma Defteri, Kavram Öğretimi Kitabı, Oyun Temelli Etkinlik Kitabı, Tekrar Sorular ve Örnek Sorular alanlarında hazırladığı 46 kitap ile 4821 farklı etkinliğin yer aldığı içerikleri https://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr web sitesinden yayımladı.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.