Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI OKULLARDA ULUSLARARASI SERTİFİKASYONLU BT EĞİTİMLERİNİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI OKULLARDA ULUSLARARASI SERTİFİKASYONLU BT EĞİTİMLERİNİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK 	İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Apple Teknoloji ve Satış Limited Şirketi, Microsoft Yetkin Eğitici Ortağı IDE Yazılım Donanım Bilişim Hizmetleri Danışmanlık Ltd. Şti, Cisco Eğitici Ortağı Ağ Yöneticileri Derneği ve Bilge Adam Bilişim Grubu arasında Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda “Uluslararası Sertifikasyonlu Bilişim Teknolojileri Eğitimleri”nin gerçekleştirilmesine yönelik iş birliği protokolü 07 Mart 2019 tarihinde imzalandı.

 

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa Safran, Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Cevdet Vural, Cisco Eğitici Ortağı Ağ Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gökhan Akın, Bilge Adam Bilişim Grubu Yönetici Ortağı Sayın Cem Serkan Çevik, Microsoft Yetkin Eğitici Ortağı IDE Yazılım Donanım Bilişim Hizmetleri Danışmanlık Limited Şirketi Proje Direktörü Sayın Ömer Sarpdağ´ın katılımı ile gerçekleştirilen protokolde Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullardaki öğrenci ve öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması, bilişim teknolojilerindeki gelişmeler ve yeni uygulamalar konusunda bilgilendirilmeleri, bilişim teknolojileri alanında uluslararası geçerliliği olan sertifikasyonlu eğitimlerin verilmesi, bilişim teknolojileri alanında yetişmiş bireylerin bilimsel birikimlerinin paylaşılarak, yeni fikirler üretilmesine imkân sağlanması da hedeflenmektedir.

 

İstanbul Erkek Lisesinde düzenlenen törende konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa Safran, "Bilişim çağındaki değişimin önümüzdeki yıllarda insanoğlunu hiç beklemediğimiz ve karşılaşmadığımız bir sınava tabi tutacağının farkındayız. Gençlerimiz ve çocuklarımızın bu protokolle neler kazanabileceğine inanan böyle bir kitle ile yapıldığını görüyorum. Bunun bütün eğitim-öğretim kurumlarına hızla yayılacağını da düşünüyorum." değerlendirmesini yaptı. Eğitimin bilgi teknolojileri noktasındaki çekici gücü olarak nitelediği 4 firmaya katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

08-03-201908-03-201908-03-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.