Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Ortaöğretim Öğrencilerine Yönelik "KİTAP OKUMA ELEŞTİREL BAKIŞ" İsimli Kitap Okuma Yarışması Yapılacaktır.

Ortaöğretim  Öğrencilerine Yönelik

Ortaöğretime bağlı Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu liselerinde (sınavlı ve sınavsız) öğrenim görmekte olan öğrenciler arasında "KİTAP OKUMA ELEŞTİREL BAKIŞ" adlı kitap okuma yarışması düzenlenecektir.

Yarışma için gerekli şartları içeren şartname dokümanına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yarışmanın konusu ve amacı; öğrencilerin eleştirel düşünme ve eleştirel okuma becerileri kazanarak düşüncelerine ve hayatlarına doğru şekilde yön veren bireyler olmalarını sağlayamaya yöneliktir.

Okunması önerilen kitap listelerine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Eleştirel bakış formuna buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Yarışmaya Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu liselerinde (sınavlı ve sınavsız) öğrenim görmekte olan öğrenciler katılabilir.

Başvuru tarihleri, yarışma tarihi, yeri ve dereceye girenlerin duyurulması bilgileri şartnamede detaylı olarak belirtilmiştir. 18 Mart 2020 tarihi itibari ile duyurusu yapılmış olup, 3 Nisan 2020 tarihine kadar yarışmaya katılacak eserlerin teslim edilmesi gerekmektedir.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.