Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Operasyonu'na Yönelik Çalıştay Hatay'da Gerçekleştirildi

Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Operasyonu'na Yönelik Çalıştay Hatay'da Gerçekleştirildi

IPA-II Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Operasyonu (TREESP2.2.ENROLMENT) kapsamında iki gün süreyle devam eden "bölgesel çalıştay" Hatay'da gerçekleştirildi.

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Emine AKINCI'nın açılış konuşmalarıyla 16 Mayıs Pazartesi günü başlayan çalıştay, 18 Mayıs Çarşamba günü grup çalışmalarının sunumlarının yapılmasıyla tamamlandı.

Çalıştayda;

-              Erken Okul Terki ve Risk Faktörleri,

-              Erken Okul Terki ile Mücadelede AB-İyi Uygulama Örnekleri,

-              İllere Göre Devamsızlık/Erken Okul Terki Sebepleri,

-              İllere Göre Yerel/Okul Düzeyinde Alınan Tedbirler ve Diğer Olası Çözümler

konularına yönelik eğitimler düzenlenerek grup çalışmaları gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüzün faydalanıcısı olduğu proje, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında desteklenmektedir.  30 ay süreyle 14 ilde ve 50 pilot okulda uygulanacak olan Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında ortaöğretim kademesinde herkesin eğitime erişiminin sağlanması ve okuldan erken ayrılma/devamsızlıkla mücadele ederek eğitim ve beceri düzeylerinin artırılması amaçlanıyor.

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığının koordinesinde yürütülen proje kapsamındaki çalıştaya, pilot il ve okullardan seçilen Millî Eğitim Bakanlığı personeli, akademisyenler,  Millî Eğitim Bakanlığı'nın ilgili paydaşları, ilgili kurumların temsilcileri ve operasyon faydalanıcısı olan Ortaöğretim Genel Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

19-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.