Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Operasyonunun Açılışı Gerçekleştirildi

Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Operasyonunun Açılışı Gerçekleştirildi

IPA-II Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Operasyonu'nun (TREESP2.2.ENROLMENT) açılışı iki gün süreyle devam edecek olan Mevzuat, Politika Belgeleri ve Mevcut Uygulamaların İncelenmesi ve Analizi Çalıştayı Ankara'da başladı.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU'nun açılış konuşmalarıyla 6 Nisan Çarşamba günü başlayan çalıştay 7 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek çalışmalarla tamamlanmış olacak.

Genel Müdürlüğümüzün faydalanıcısı olduğu proje, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında destekleniyor ve 30 ay süreyle 14 ilde ve 50 pilot okulda uygulanacak. Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında ortaöğretim kademelerinde herkesin eğitime erişiminin sağlanması ve okuldan erken ayrılma/devamsızlık ile mücadele edilmesi yolu ile eğitim ve beceri düzeylerinin artırılması amaçlanıyor. Bu amaçla tüm resmi ortaöğretim okullarında (genel ortaöğretim, mesleki ve teknik eğitim ile din öğretimi) kapsamlı bir önleme, müdahale ve telafi modelinin geliştirilmesi ve uygulanması yolu ile ortaöğretim kademesinde devam ve okullaşma oranlarının artırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. Proje kapsamında elde edilecek olan erken uyarı sistemi projenin önemli çıktıları arasında yer alıyor.

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığının koordinesinde yürütülen proje kapsamındaki çalıştaya pilot il ve okullardan seçilen MEB personeli, akademisyenler,  MEB'in ilgili paydaşları, ilgili kurumların temsilcileri ve operasyon faydalanıcısı olan Ortaöğretim Genel Müdürlüğü temsilcileri katılıyor.

07-04-202207-04-202207-04-202207-04-202208-04-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.