Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Ortaöğretime Uyum Programı Çalıştayı Antalya’da Gerçekleştirildi

Ortaöğretimde devamsızlık, sınıf tekrarı ve okul terkini azaltmak amacıyla uygulanan “Ortaöğretime Uyum Programı”nın zenginleştirilerek tüm ortaöğretim kurumlarında yaygınlaştırılmasına yönelik Antalya ilinde düzenlenen çalıştay 16 Ağustos 2017 tarihinde başlamıştır.
Ortaöğretime Uyum Programı Çalıştayı Antalya’da Gerçekleştirildi

Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Ercan TÜRK, Bakanlığımız ve UNICEF yetkilileri, 81 ilin millî eğitim müdür yardımcısı/ortaöğretimden sorumlu şube müdürleri ile 81 il merkezinden pansiyonu bulunan bir okul yöneticisinin katılımıyla düzenlenen çalıştayda; 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında yaygınlaştırılması öngörülen Ortaöğretime Uyum Programının tanıtımı amaçlanmaktadır.

Çalıştay programında; il temsilcileri ile pansiyon mevzuatının yer aldığı kitaplardan oluşan set, etkinliklerin yer aldığı kitap ve Ortaöğretime Uyum Programını tanıtan video eğitim setinden oluşan materyaller paylaşılarak, uygulamaya ilişkin bilgilendirmeler yapılacaktır. 81 ili temsil eden katılımcılarla oluşturulan grup çalışmalarında belirlenen temalar özelinde ortaöğretim düzeyinde yaşanan sorunların tespiti ve çözüm önerilerine yönelik çalışmaların yürütülmesinin planlandığı çalıştay 18 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir.

17-08-201717-08-2017

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.