Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ORTAÖĞRETİME UYUM PROGRAMI ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Bakanlığımız ile UNICEF işbirliğinde eğitim ve öğretimin her tür ve kademesinde katılım ve tamamlama oranlarını artırmak, ortaöğretimde devamsızlık, sınıf tekrarı ve okul terkini azaltmak amacıyla uygulanan uyum programının geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi çalışmaları kapsamında, “Ortaöğretime Uyum Programı Çalıştayı” gerçekleştirildi.
ORTAÖĞRETİME UYUM PROGRAMI ÇALIŞTAYI  DÜZENLENDİ

Genel Müdürlüğümüzce 24-27 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul ilinde düzenlenen çalıştaya; Temel Eğitim, Meslekî ve Teknik Eğitim, Din Öğretimi, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüklerinin temsilcileri ile İBBS-I düzeyinde 12 bölgeden belirlenen idareci, öğretmen ve öğrenciler katılmıştır.  Ortaöğretim uyum programının zenginleştirilmesi çalıştayında; hazırlanmakta olan “Belletici Öğretmen El Kitabı” nın, gerekli değişiklikleri yapılarak pansiyonlu okulların da kullanabileceği bir doküman hâline getirilmesi ile 9. sınıflarda yaşanan okul terklerinin ve okul devamsızlıklarının minimize edilmesi çalışmaları yapılacaktır.

 

26-04-201726-04-201726-04-201726-04-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.