Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Ortaöğretime Uyum Programı İzleme ve Değerlendirme Çalışmaları - Öğrenci ve Öğretmen Anketi

Ortaöğretime Uyum Programı İzleme ve Değerlendirme Çalışmaları - Öğrenci ve Öğretmen Anketi

  • Öğrenci Anketi'nin 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilinizdeki ortaöğretim kurumlarına yeni kayıt olan (hazırlık / 9. sınıf öğrencileri) tüm lise öğrencileri tarafından,
  • Öğretmen Anketi'nin Ortaöğretime Uyum Programı'nda görev alan tüm öğretmenler (rehberlik öğretmenleri, hazırlık / 9. sınıf sınıf rehber öğretmenleri, branş öğretmenleri) tarafından,

31 Ocak 2020 tarihine kadar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden doldurulması gerekmektedir.

10-01-202010-01-2020

Ortaöğretim kurumlarında eğitim-öğretime başlayan hazırlık ve 9 uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonlarda kalan öğrencilerin; öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması, koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması, ortaöğretimde devamsızlık, sınıf tekrarı ve okuldan ayrılmaları önlemek amaçlarıyla hazırlanan Ortaöğretime Uyum Programı 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından itibaren tüm ortaöğretim kurumlarında uygulanmaktadır.

Ortaöğretime Uyum Programı izleme ve değerlendirme çalışmaları kapsamında il ziyaretleri gerçekleştirilmiş olup bu ziyaretlerde, il yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmelere ek olarak hazırlanan öğrenci ve öğretmen anketlerinin 31 Ocak 2020 tarihine kadar doldurulaması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.