Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Özel Program Ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları (Proje Okulları) IV. Ulusal Bilim Kampı Konya'da Gerçekleştirilecek.

Özel Program Ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları (Proje Okulları)  IV. Ulusal Bilim Kampı Konya'da Gerçekleştirilecek.

 

Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarının (Proje Okulları) yönetici, öğretmen ve öğrencileri arasındaki iletişim ve etkileşimi artırmak, öğrencilerin gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek ve onları bilimsel çalışma yapmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen bilim kamplarının dördüncüsü bu sene Konya'da gerçekleştirilecek.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Ulusal Bilim Kamplarının dördüncüsü için ilk adım atıldı. Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Yusuf BÜYÜK ve Eğitim Ortamları, Öğrenme Süreçleri, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Daire Başkanı Sayın Mehmet BÖLÜCEK 15 Ekim 2019 tarihinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem ZORLU, Konya Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı ve İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK 'ü ziyaret ettiler.

Yapılan görüşmeler sonrasında IV. Ulusal Bilim Kampının; Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Büyük Şehir Belediyesi, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün iş birliği ile gerçekleştirilmesi kararlaştırılırken kampla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır.

11. Kalkınma Planında yer alan"Öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimleri için destek programları uygulanacaktır." ve 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan "Fen ve Sosyal Bilimler Liselerinin Yükseköğretim Kurumlarıyla İş Birlikleri Artırılacak ve Akademik Bilginin Beceriye Dönüştürülmesi Sağlanacak" hedeflerine ulaşılmasına ortam sağlamak için dördüncüsü planlanan bilim kampının daha önceki programları Samsun, İstanbul ve Bursa illerinde gerçekleştirilmiştir.

Daha önceki bilim kamplarında öğrenciler aldıkları eğitimler ile Bilgisayar Yazılımı, Mekatronik ve Temiz Ürün, Endüstri 4.0, Farmakoloji, Akıllı Şehir Planlaması, Temiz ve Yenilenebilir Enerji, Akıllı ve Yenilikçi Şehir Uygulamaları, Konut, Sanayi, Ulaşım ve Tarım Sektörlerinde Enerjinin Verimli Kullanılması Uygulamaları, Temiz ve Yenilenebilir Enerji, Daha Sağlıklı Bir Türkiye İçin Farmakoloji, Temel Bilimler, Sosyal Bilimler, Endüstriyel Tasarım konularında sayısız eser ortaya çıkarmışlardır. Üniversitelerin Akademik Değerlendirme Kurullarının onayından geçen seçkin eserler düzenlenen programlarda sergilenirken kategorilerinde dereceye giren öğrenciler ödüllendirilmiştir.

 

17-10-201917-10-201917-10-201917-10-201917-10-201917-10-2019

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.