Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

PANSİYON MEVZUAT ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

PANSİYON MEVZUAT ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Genel Müdürlüğümüzce, okul pansiyonları ve pansiyonlar aracılığıyla verilen hizmetlerin ihtiyaca uygun olarak yeniden tasarlanması amacıyla 11 Ekim 2018 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevinde düzenlenen Pansiyon Mevzuat Çalıştayı, Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN, Genel Müdür V. Sayın Cevdet VURAL, Bakanlığımız temsilcileri ve okul yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN çalıştayın açılışında yaptığı konuşmasında; “Öğrenim çağındaki çocuklarımızın eğitime erişimlerinin kolaylaştırılması, okullaşma oranının yükseltilmesi, barınma ve beslenme imkânlarının sağlanması, çağın değişen ve gelişen şartlarına göre eğitim ihtiyaçlarının yeniden gözden geçirilerek kaynakların etkin ve verimli kullanılması amacıyla hazırlanan “Taslak Okul Pansiyonları ve Sosyal Yardımlar Kanunu”nun; çalıştayda istişare edileceğini, paralı yatılılık ve belletmen görevlendirme gibi birçok konunun değerlendirileceğini ifade ederek, katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etmişlerdir.

 

11-10-201811-10-2018

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.