Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Pansiyonlu Okullarda Hijyen Sanitasyon ve İSG Çalışmaları Uzaktan Eğitim Semineri

Pansiyonlu Okullarda Hijyen Sanitasyon ve İSG Çalışmaları Uzaktan Eğitim Semineri

       Virüsten kaynaklı hastalıklardan korunmak ve kontrol tedbirleri kapsamında bilinçlendirme eğitimleri gerçekleştirmek iş güvenliği ve sağlığı açısında  büyük önem taşımaktadır.

       Ortaöğretim Genel Müdürlüğü olarak Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okul yöneticilerine yönelik okul pansiyonlarında hijyen, sanitasyon ve koronavirüsten korunma yolları ile İSG alanında alınacak tedbirlere ilişkin uzaktan eğitim yoluyla seminer gerçekleştirilmiştir. Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün desteği ile  Genel Müdürlüğümüz Öğrenci Pansiyonları ve Burslar Daire Başkanlığı iş birliği ile 2 Temmuz 2020 tarihinde iki oturum olarak gerçekleşen seminere 2526 pansiyonlu okul yöneticisinin interaktif katılımı sağlanmıştır.

        Bilgilendirme semineri sonunda yöneticiler tarafından sorulan cevaplandırılmıştır. Böylece pansiyonlu okullardaki risklerden korunma çalışmalarının koordinasyon içinde yürütülmesi için pansiyonlu okul yöneticilerinin olası riskler konusunda bilgilendirilmeleri sağlanmıştır. Eğitimde kullanılan sunumlar elektronik ortamda katılımcılarla paylaşılmıştır. Gerçekleştirilen eğitim sonunda katılımcılar bizzat kaynağından yapılan bu eğitimin çok faydalı ve etkili olduğunu belirterek memnuniyetlerini ifade etmişlerdir.

         Hijyen ve sanitasyon konularında bilinçlendirme ve İSG tedbirlerine ilişkin seminerlerinin uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilmesine devam edilecektir.,

03-07-202003-07-202003-07-2020

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.