Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

PANSİYONLU OKULLARIMIZDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ EĞİTİM: AKRAN ZORBALIĞI

PANSİYONLU OKULLARIMIZDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ EĞİTİM: AKRAN ZORBALIĞI

Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda öğrenim gören yatılı öğrencilerimiz için "Akran Zorbalığı" konulu çevrim içi eğitim gerçekleştirildi.

15 Aralık 2022 Perşembe günü saat 20.00'de verilen çevrim içi eğitim Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yasin YILMAZ tarafından gerçekleştirildi.

Pansiyonlu okullarımızda barınan öğrencilerimize yönelik olarak planlanan eğitim programın açış konuşmasını yapan Daire Başkanı Durmuş CAN; okulların öğrencilerimize akademik bilgi ve becerinin yanında sosyal sorumlulukların, oto kontrolün ve diğer bireylere saygının kazandırıldığı kurumlar olduğunu, her öğrencinin güvenli okul ortamında eğitim alma hakkına sahip olduğunu ifade ederek bu doğrultuda öğrencilerin farkındalıklarını artırmak amacıyla farklı eğitimlerin gerçekleştirileceğini belirtti.

Eğitim kapsamında Dr. Öğretim Üyesi Yasin YILMAZ;

- akran zorbalığına giren davranışlar,

- akran zorbalığı türleri,

- siber zorbalık,

- akran zorbalığında alınacak önlemler,

- akran zorbalığının yaygınlığı ve sonuçları,

- akran zorbalığına maruz kalındığında izlenecek yol konularında çevrim içi eğitime katılan öğrencilere ve öğretmenlere bilgi verdi.

Eğitim Genel Müdürlüğümüzün YouTube kanalından canlı olarak yayımlandı.

 İzlemek için tıklayınız.

Genel Müdürlüğümüzce geçen yıl yönetici ve belletmenler için gerçekleştirilen çevrim içi eğitimler bu yıl pansiyonda barınan öğrencilerimize yönelik olarak yürütülüyor.

Yatılı öğrencilerimize yönelik Kasım 2022'de gerçekleştirilen faaliyetlere; halk eğitim kurslarına 20.087, farklı alanlardaki sosyal etkinliklere 66.198, Yurdumun Değerleri kapsamındaki faaliyetlere 127.712 olmak üzere toplam 213.997 öğrenci katılım sağladı.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.