Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

PASCH Dil Kampının kapanış programı Trabzon Fen Lisesinde gerçekleştirildi.

PASCH Dil Kampının kapanış programı Trabzon Fen Lisesinde gerçekleştirildi.

Bakanlığımız ile Ankara Goethe Enstitüsü arasında on bir (11) yıldır devam eden "Okullar Geleceğin Ortakları (PASCH)" projesi kapsamında 20.07.2019-03.08.2019 tarihleri arasında Trabzon ili Ortahisar ilçesi Trabzon Fen Lisesinde "Karadeniz Bölgesi Ülkelerinde Kültürel Çeşitlilik ve Ortak Özellikler" konulu PASCH dil kampı düzenlenmiştir.

Goethe-Institut Ankara ile işbirliği içerisinde düzenlenen söz konusu kampta Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerden (Rusya, Gürcistan, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan) gelen öğrenciler ile ülkemizdeki PASCH uygulaması kapsamındaki okullarda öğrenim gören toplam altmış (60) öğrenci, on altı (16) öğretmen eşliğinde Almanca dil eğitiminin yanında drama, dans, tiyatro eğitimleri aldılar.

İki hafta süren kampın sonunda Trabzon Fen Lisesi konferans salonunda bir kapanış programı gerçekleştirilmiş olup, program yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin drama, tiyatro ve dans gösterileriyle son buldu.

 Programa Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Şükrü GÜNDEMİR, Şube Müdürü Çetin ARTAR, Trabzon il Kültür Müdür Yardımcısı Feyhan KURNAZ, PASCH Girişimi Müdürü Zarife SOYLUÇİÇEK, Trabzon il Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Gülsüm MEMİŞKAPTANOĞLU, Maçka ilçe Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Serkan HARPUT, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katılmıştır.

 

06-08-201906-08-201906-08-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.