Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

PROJE OKULLARI III. ULUSAL BİLİM KAMPI BURSA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

PROJE OKULLARI III. ULUSAL BİLİM KAMPI BURSA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarının (Proje Okulları) yönetici, öğretmen ve öğrencileri arasındaki iletişim ve etkileşimi artırmak, öğrencilerin gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek ve bilimsel çalışma yapmaya teşvik etmek amacıyla gelenekselleşen Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları (Proje Okulları) III. Ulusal Bilim Kampı 04-06 Şubat 2019 tarihlerinde Bursa ilinde gerçekleştirildi.

Bursa Tofaş Fen Lisesi koordinatörlüğünde, Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikasının desteği ile düzenlenen Bilim Kampının açılışına Bakan Yardımcımız Mustafa SAFRAN, Bursa Valisi Yakup CANBOLAT, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan V. Ahmet YILDIZ, Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf ULCAY, Bursa Teknik Üniversite Rektörü Arif KARADEMİR, Bakan Danışmanları Okan ÇOBAN ve Murat HANCIOĞLU, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet BÖLÜCEK, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER ile DOSAB, NOSAB, ERMEKSAN ve Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı gibi birçok firmanın temsilcilerinin yanı sıra Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarının yöneticilerinin ve öğrencilerinin de katıldığı açılış töreninin ardından Üniversitelerin öğretim üyelerince katılımcılara 8 konu başlığında akademik bilgi aktarımının yanında  atölye çalışmaları da gerçekleştirildi.

06 Şubat 2019 tarihinde sona erecek çalışma sonucunda hazırlanacak projeler değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek 02-05 Mayıs 2019 tarihlerinde “SCIENCE EXPO-Bursa Bilim Şenliği”nde sergilenecek olup her kategoride ilk üç dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecektir.

 

05-02-201905-02-201905-02-201905-02-2019

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.