Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

PROJE OKULLARI ULUSAL BİLİM KAMPI SAMSUN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarının yönetici, öğretmen ve öğrencileri arasındaki iletişim ve etkileşimi artırmak, öğrencilerin gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek, atölye çalışmalarıyla bilimsel yöntemleri kullanarak sorunlara çözüm üretmelerini sağlamak, beşeri bilimler ve sanat dallarıyla olan bağlarını pekiştirmek, bilimsel çalışmaları sevdirmek, bilimsel çalışma yapmaya teşvik etmek, yeni proje fikirleri ve buluşları oluşturacak uygun imkân ve ortamları sağlamak amacıyla düzenlenen Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Ulusal Bilim Kampı 13-15 Şubat 2017 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirildi.
PROJE OKULLARI ULUSAL BİLİM KAMPI SAMSUN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı 58 proje okulunun katılımı ile düzenlenen bilim kampında; öğrencilerimizin bilgisayar, mekatronik ve temiz ürün çalışma konuları üzerinden gözlem, keşif, sorgulama, hipotezi test etme, problem çözme ve model oluşturma becerilerinin geliştirmesi hedeflenmiştir.

Ulusal Bilim Kampı’nın ilk aşamasında proje okullarından kampa katılan öğrenciler; “Mekatronik, Bilgisayar Yazılımı, Temiz Üretim alanları ile ilgili OMÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri tarafından 19 Mayıs Üniversitesi kampüsünde 13-15 Şubat 2017 tarihleri arasında teorik ve uygulamalı atölye eğitimlerine katılmışlardır.

Ayrıca proje okullarından katılan öğretmenler ve yöneticiler ile matematik, fizik, kimya ve biyoloji alanlarında; yeni müfredat çalışmaları, proje hazırlama ve örnek başarılı projelerin paylaşıldığı zümre çalıştayında yapılan çalışmalar Bakanlığımıza sunulmak üzere rapor haline getirilmiştir.

Bilim kampının ilk aşamasının tamamlanmasının ardından öğrencilerimiz hazırladıkları projelerini değerlendirme komisyonuna göndereceklerdir. Kategorilerine göre dereceye giren öğrencilerin projeleri, 29 Mayıs 2017 tarihinde Samsun’da düzenlenecek bilim zirvesinde sergilenerek ödülleri kapanış töreninde verilecektir.

 

14-02-201714-02-201714-02-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.