Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Şairler, Kendi Sesleriyle Etkileşimli Ders Kitaplarında

Şairler,  Kendi Sesleriyle Etkileşimli Ders Kitaplarında

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığına bağlı bir komisyon tarafından yürütülen "ŞAİRLERİN DİLİNDEN" PROJESİ'nin ilk video çekimine, 05 Kasım Salı günü; Osmaniye ilinin Kadirli ilçesine bağlı Azaplı köyünde âşıklık geleneğinin yaşayan temsilcilerinden Âşık Feymânî (Osman Taşkaya) ile başlandı.

          "ŞAİRLERİN DİLİNDEN", Ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ve öğretmenler için Türk Dili ve Edebiyatı dersi öğretim programına yönelik hazırlanan ders kitaplarında yer alan şiirlerin şairler tarafından seslendirilmeleri yoluyla öğrencilerde şiir okuryazarlığı alanında farkındalık sağlamak ve estetik zevk oluşturmak, içerik geliştirme yoluyla öğrencilerde kalıcı öğrenmeyi sağlamak, dijital alanda yenilikçi uygulamaları öğretmen ve öğrencilerle paylaşmak, öğrenmede bireysel ve çevresel farklılıkları en aza indirmek, öğrenmeyi somutlaştırmak, sanatçılarla iş birliği yoluyla öğrencilerin edebiyatla, şiirle tanıştırmak ve doğru rol model davranışlarını edinmelerini sağlamak, öğrencilerde dinleme, sorgulama, ilgi kurma, yaratıcı düşünme becerilerine katkı sağlamak amacıyla başlatılmış bir proje.

         "ŞAİRLERİN DİLİNDEN" PROJESİ kapsamında hazırlanan videolar, "ogmmateryal.eba.gov.tr" adresinde yer alan etkileşimli Türk Dili ve Edebiyatı kitaplarında öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunulacaktır.

06-11-201906-11-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.