Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

SIRBİSTAN EĞİTİM BAKANLIĞI YETKİLİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

SIRBİSTAN EĞİTİM BAKANLIĞI YETKİLİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU,  yürütülen eğitim öğretim süreçlerine ve ortamlarına yönelik olarak gözlem ve değerlendirmelerde bulunmak amacıyla Bakanlığımızı ziyaret eden Sırbistan heyetini Genel Müdürlüğümüzün toplantı salonunda kabul etti.

Genel Müdürlüğümüzde gerçekleşen ziyaret programına; Sırbistan Eğitim Bakanlığı/Orta Eğitim Öğretim ile Yetişkin Eğitimi Daire Başkanı Bogoljup LAZAREVİÇ, Sırbistan Eğitim Bakanlığı Mesleki Ortaöğretim ve Eğitim Grup Yöneticisi Radovan ZİVKOVİÇ, Sırbistan Eğitim Bakanlığı okul müdürleri ile Belgrat Eğitim Müşaviri Dr. Mehmet YILMAZATA katıldı.

Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları; Abdurrahman ALBOSTAN, Mustafa KIŞAN, Serkan KOCABAŞ ile Millî Eğitim Uzmanı Ömer SARICA'nın hazır bulunduğu toplantıda iki ülkenin eğitim sistemine ilişkin değerlendirmelere yer verildi.

Ziyaret kapsamında yapılan toplantıda, ayrıca Sırbistan Eğitim Bakanlığı yetkilileri Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Toplantıda zorunlu eğitim süresi, disiplin uygulamaları, sınıf tekrarı, ölçme ve değerlendirme süreçleri, haftalık ders çizelgeleri, öğretim programlarının geliştirilmesi, bireysel öğrenme öğretme yaklaşımları, mesleki ve genel ortaöğretim, ortaöğretime ve yükseköğretime geçiş uygulamaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU ziyaretleri için heyete teşekkürlerini iletti.

10-01-202310-01-202310-01-202310-01-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.