Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri Yazarlık Atölyesi Projesiyle Yazar ve Şairlerle Buluşuyor

Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri Yazarlık Atölyesi Projesiyle Yazar ve Şairlerle Buluşuyor

Genel Müdürlüğümüz "Yazarlık Atölyesi" projesi kapsamında sosyal bilimler lisesi öğrencilerini aralarında akademisyenlerin, ünlü şair ve yazarların eğitmen olarak katılacağı çevrim içi yazarlık atölyesi projesiyle bir araya getiriyor.

Bu yıl pilot uygulama ile Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin koordinatörlüğünde Genel Müdürlüğümüze bağlı 15 sosyal bilimler lisesinde gerçekleştirilen "Yazarlık Atölyesi" projesinin gelecek yıl tüm sosyal bilimler liselerinde uygulanması planlanıyor. Proje, sosyal bilimler lisesinin hazırlık sınıfı ile 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimize yönelik olarak gerçekleştiriliyor.

İki aşamada gerçekleştirilecek projenin ilk aşamasında akademisyenler, tanınmış yazar ve şairler öğrencilere yazmak ve yazarlık üzerine çevrim içi atölye eğitimleri verecekler. Nisan ayının sonunda tamamlanacak çevrim içi eğitimlerin ardından projenin ikinci aşaması olan ürün oluşturma süreci işletilecektir.

"Yazarlık Atölyesi" projesi kapsamında öğrencilerin oluşturduğu ürünler "Yazarlık Atölyesi" proje yürütme kurulunca oluşturulacak değerlendirme komisyonu marifetiyle değerlendirilerek, başarılı bulunan eserlerin sahiplerine ödülleri Genel Müdürlüğümüzce verilecek.

4 Nisan Pazartesi günü başlayan "Yazarlık Atölyesi" projesine hâlihazırda okullarımızdan 522 öğrenci ile 27 danışman öğretmen çevrim içi eğitimlere katılıyor.

 Genel Müdürlüğümüzce yürütülen proje ile zihinsel tasarım gerektiren yaratıcı yazarlığı öğrencilerde bir iç disiplin haline getirmek, öğrencilerin dil becerilerinin geliştirilmesi yanında genç yazarların yetiştirilmesine katkı sunmak amaçlanıyor.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.