Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ İÇİN ÖĞRETMEN KILAVUZ KİTABI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE UNİCEF İŞBİRLİĞİNDE ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN HAZIRLANAN TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ ÖĞRETMEN KILAVUZ KİTABI 81 İLDE TÜM ATÖLYELERDE YERİNİ ALDI.
TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ İÇİN ÖĞRETMEN KILAVUZ KİTABI

Eğitimi gerçek hayatla ilişkilendirerek sadece bilen değil, yapabilen çocuklar yetiştirmek için okullarda yerini alan tasarım beceri atölyeleri, tüm Türkiye'de yaygınlaşırken atölyelerin kullanımında öğretmenlere destek olmak amacıyla Genel Müdürlüğümüz ve Unicef işbirliği ile bir öğretmen kılavuz kitabı hazırlandı. Kılavuz kitap, EBA portalında öğretmenlerin kullanımına açıldı. Ayrıca basımı da yapılan Tasarım Beceri Atölyeleri İçin Öğretmen Kılavuz Kitabı 81 İlde tüm atölyelerde yerini aldı.  Teşekkürler UNICEF Türkiye (www.unicef.org/turkey/)      Teşekkürler SAP (www.sap.com)

Öğrencilerin tasarlayarak üretebildiği tasarım beceri atölyeleri (TBA), 2019 yılından bu yana imkânı kısıtlı okullara öncelik verilerek tüm Türkiye'de yaygınlaşıyor.   

Çocukların yeteneklerini keşfetme yolculuğunda onlara rehberlik edecek öğretmenlere, atölyelerin kurulumu ve etkin biçimde kullanılabilmesi konusunda pratik bilgiler sunmak amacıyla TBA Öğretmen Kılavuz Kitabı hazırlandı. Kitaba http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/upload/etkilesimli/kitap/tda/index.html#p=1 adresinden ulaşılabiliyor. 

 Altı bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde, TBA hakkında genel bilgiler yer alıyor. İkinci bölümde kuramsal çerçeve ve öncü çalışmalarla ilgili bilgiler, üçüncü bölümde değişen öğretmen ve öğrenci rolleri, dördüncü bölümde TBA'da emniyetle ilgili genel bilgiler, beşinci bölümünde TBA'yı etkin kullanmak için öneriler, altıncı bölümde ise örnek çalışma ve etkinlikler yer alıyor.

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.