Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME İLE PROJE HAZIRLAMA" ÖĞRETMEN REHBER KİTABI YAYIMLANDIGenel Müdürlüğümüzce öğrencilerimizin bir sorun belirlemesine, soruna yönelik proje fikri üretmesine, hazırlamasına, test etmesine, sunmasına ve yaygınlaştırmasına yönelik bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla "Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama" öğretmen rehber kitabı Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi'nde yayımlandı.

Öğretmenlerimize proje hazırlamada rehberlik etmesi için hazırlanan kitap, "Tasarım Odaklı Düşünmenin Nedir?", "Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama Örneği", "Açlık (Örnek Proje)" başlıkları üzerinden öğretmenlere rehberlik ediyor.

Birinci başlıkta (Tasarım Odaklı Düşünme Nedir?) tasarım odaklı düşünme ve aşamaları tanıtıldı. Aşamaların nasıl iş koşulduğu kitabın ikinci başlığında (Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama Örneği) yer alan örnek proje sürecinin işlem basamakları referans alınarak gösterildi. Bu işlem basamakları ikinci başlıkta ayrıntılı olarak ifade edildi. Üçüncü başlıkta ise [ Açlık (Örnek Proje)] tasarım odaklı düşünmeye uygun olarak yapılmış ek bir çalışma daha gösterilmiştir.

Böylece tasarım odaklı düşünme yönteminin esnekliğine vurgu yapılarak bu yöntemin her disiplin temelinde her alana uygulanabileceğine dikkat çekiliyor.

"Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama" öğretmen rehber kitabına ulaşmak için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.