Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

“Trafikte Genç Fikirler” Yarıştı

Genel Müdürlüğümüzce lise öğrencileri arasında  Trafikte Gençlik Hareketi kapsamında düzenlenen "Trafikte Genç Fikirler" yarışmasının final değerlendirmesi ve ödül töreni 17 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.
“Trafikte Genç Fikirler” Yarıştı

Trafikte Genç Fikirler yarışmasında bugüne kadar elde edilen en yüksek kampanya başvuru sayısı 96 olan yarışmada, yaklaşık 600 öğretmen ve öğrenci kendi il ve ilçelerinde trafik güvenliği mesajlarını topluma iletme şansı buldular. Söz konusu kampanyaya 2012 yılından itibaren Türkiye’nin pek çok ilinden ve ilçesinden 1.824 öğrenci ve öğretmen aktif katılım sağlamıştır.

Değerlendirmeler sonucunda:

  • Her Okula Bir Trafik Laboratuvarı” isimli kampanyası ile İstanbul Fatih Yedikule Anadolu Lisesi birinci,
  • Trafikte Saygı Şart” kampanyası ile Ankara Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci,
  • Trafik Aşısı” kampanyası ile  Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi üçüncü oldu.

    Mansiyon ödülleri ise;
  • Hız Yapma, Hayatı Yarıda Bırakma” isimli kampanyası ile Şanlıurfa Anadolu Kız Lisesi ve “Toprağa Şefkatini, Trafiğe Dikkatini Ver” isimli kampanyası ile Tokat Almus Çok Programlı Anadolu Lisesine verildi.

         Törende konuşan Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Gülderen Gültekin, " Trafikte Gençlik Hareketi Projesi, özellikle lise döneminde bulunan gençlerimizde trafik güvenliği konusunda farkındalığı ve bireysel sorumluluğu geliştirmeyi amaçlamakta ise de, bu konu her yaştaki vatandaşımızın sorumluluğu altındadır. Toplum olarak sorumluluğumuzun bilincinde olmak ve bu bilinç doğrultusunda hareket etmek mecburiyetindeyiz. Trafik güvenliğinin temeli insana değer vermektir. Eğer birbirimize saygı göstermeyi ve birbirimizi sevmeyi insan olmanın temeline oturtursak, trafik güvenliği de dahil olmak üzere birçok sorunun üstesinden gelebiliriz." dedi. Finale kalan bütün öğrenci ve öğretmenlere ödülleri düzenlenen törende verildi.

18-05-201718-05-201718-05-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.