Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

TRT EBA Lise Kanalında Hafta Sonları YKS Hazırlık Kuşağı ile Öğrencilerimize Destek Veriliyor

TRT EBA Lise Kanalında Hafta Sonları YKS Hazırlık Kuşağı ile Öğrencilerimize Destek Veriliyor

Genel Müdürlüğümüzde görevli alanında uzman öğretmenler tarafından çekimleri yapılan, 2018-2021 yılları arasında YKS'de çıkmış tüm sorulara yönelik çözüm videoları TRT EBA Lise kanalında hafta sonu YKS Hazırlık kuşağında yayınlanıyor.

2018 yılından itibaren üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı çerçevesinde uygulanan Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi sorularının nasıl çözüleceği ile ilgili önemli bilgilerin ve açıklamaların yer aldığı soru çözüm videoları Genel Müdürlüğümüzce paylaşılan program çerçevesinde hafta sonları yayında olacaktır.

 YKS Hazırlık kuşağında, TYT Türkçe, TYT Matematik, TYT Sosyal Bilimler, TYT Fen Bilimleri sorularının tamamının çözüm süreci tamamlandıktan sonra AYT Türk Dili ve Edebiyatı, AYT Matematik, AYT Fen Bilimleri, AYT Sosyal Bilimler Testi-1, AYT Sosyal Bilimler Testi-2 ve Yabancı Dil Testi sorularının çözüm videoları YKS'ye hazırlanan öğrencilerimize sunulacaktır. 

09-03-202209-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.