Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni'nden 47 Ödülle Dönen Öğrencilerimizin Başarı Tablosu

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni'nden 47  Ödülle Dönen Öğrencilerimizin Başarı Tablosu

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY, Bakanımız Mahmut ÖZER, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, YÖK Başkanı Erol ÖZVAR, TÜBİTAK Başkanı Hasan MANDAL ve Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU 'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

53'üncüsü düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin uzay programına yönelik yoğun çalışmalar ve hazırlıklar içinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yıllar içerisinde gelişen, büyüyen; öğrenciler için büyük bir teşvik kaynağı haline gelen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni'nde olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğunu ifade etti. "Ödül alan öğrencilerimizin her birini ve öğretmenlerini özellikle tebrik ediyorum." dedi.

Genel Müdürümüzün katılım sağladığı 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri ödül Töreni'nde; biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih, teknoloji tasarım, Türk dili ve edebiyatı ve yazılım alanları olmak üzere toplam on iki alana yönelik 12 projede birincilik, 24 projede ikincilik, 36 projede üçüncülük ve 36 projede teşvik ödülü verildi.

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, 12 ana alanda ve 43 tematik konuda gerçekleştirilmiş, yarışmaya 3 bin 453 farklı okuldan 37 bin 283 öğrencimizin hazırladığı 25 bin 95 proje başvurusu yapılmıştı.

Öğrencilere ödülleri; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ile Bakanımız Mahmut ÖZER ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa VARANK tarafından takdim edildi.

53'üncüsü düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni'nde ödül alan öğrencilerimizin listesini onurla paylaşıyoruz.03-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.