Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

Genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere yaratıcı çözümler üretebilen 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla TÜBİTAK tarafından düzenlenen “TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” finali 12.04.2019 tarihinde ATO Ankara Congresium Uluslararası Sergi ve Kongre Salonunda büyük bir katılımla gerçekleştirilmiştir. Yapılan ödül törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN ile Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Cevdet VURAL da katılmıştır.   

Yarışma, Fen Bilimleri ve Matematik, Sosyal Bilimler ile Teknoloji, Tasarım ve Mühendislik Uygulamaları altında 12 bilim dalında (Biyoloji, Fizik, Kimya Matematik; Coğrafya, Değerler Eğitimi, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı; Yazılım, Teknolojik Tasarım) düzenlenmiştir.

 

Resmi ve özel liselerin 16.679 proje ile katıldığı yarışmada, Genel Müdürlüğümüze bağlı fen, Anadolu ve sosyal bilimler liselerimizden toplam 7.188 proje değerlendirmeye alınmış; Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi-biyoloji, Mersin Eyüp Aygar Fen Lisesi-sosyoloji, Amasya Macit Zeren Fen Lisesi-tarih, Ankara Fen Lisesi-teknolojik tasarım, Kocaeli Fen Lisesi-teknolojik tasarım, İzmir Fen Lisesi- teknolojik tasarım, İstanbul Atatürk Fen Lisesi- teknolojik tasarım;

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi-coğrafya, Rize Sosyal Bilimler Lisesi-değerler eğitimi, Burdur Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi- değerler eğitimi, Sivas Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi-psikoloji, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi-psikoloji, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi-sosyoloji, Kayseri Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi-Türk dili ve edebiyatı;

Eskişehir Anadolu Lisesi - biyoloji, İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi - biyoloji ve fizik, Tokat Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi - coğrafya, Elazığ Baskil Anadolu Lisesi-coğrafya, Aydın Söke Hilmi Firat Anadolu Lisesi-kimya, Malatya Tecde Anadolu Lisesi-kimya ve sosyoloji, Elazığ Kovancılar Anadolu Lisesi-psikoloji, Uşak Vala Gedik Anadolu Lisesi-psikoloji, İstanbul Süleyman Nazif Anadolu Lisesi-psikoloji, Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi-sosyoloji, Bitlis Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi-sosyoloji, Adana Anadolu Lisesi-sosyoloji, Ağrı Eleşkirt Anadolu Lisesi-Türk dili ve edebiyatı, Trabzon Akçaabat İMKB Anadolu Lisesi- Türk dili ve edebiyatı, Kastamonu İnebolu Anadolu Lisesi- Türk dili ve edebiyatı, Muş Anadolu Lisesi-yazılım alanında dereceye girerek ödül almıştır.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi, okul yönetimlerini ve değerli öğretmenlerini kutlar; TÜBİTAK’a emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.